HP 250R G9 Intel Core 5 120U 15.6inch FHD 8GB 512GB FREEDOS
523,32 € / 1 023,52 лв.
The HP 250R G9 Notebook is designed to meet the needs of both professionals and students with its efficient performance and reliable features. Equipped with a 15.6-inch Full HD display, this notebook offers vibrant visuals with a native resolution of…
Налични 5
HP 250R G9 5 120U 15.6i 8/512GB
| The HP 250R G9 Notebook is designed to meet the needs of both professionals and students with its efficient performance and reliable features. Equipped with a 15.6-inch Full HD display, this notebook offers vibrant visuals with a native resolution of 1920 x 1080. With a lightweight design and narrow bezel, it allows for ease of portability without compromising on screen size. Powered by an Intel Core 5 processor with 10 cores and Intel Turbo Boost Technology, this notebook performs tasks with speed and efficiency, reaching a maximum turbo speed of 5 GHz. Coupled with 12 MB of L3 cache and 3200 MT/s DDR4 RAM, users can expect quick data processing and a seamless multitasking experience. With robust connectivity options including USB-C, HDMI, and Ethernet, users can easily connect to a variety of devices and networks, ensuring productivity on the go. |
|
| Product Features | |
|
|
| Specifications | |
| Manufacturer | HP INC. |
| Manufacturer Part No | B39ZCAT#ABB |
| General | |
| Product Type | Notebook |
| Operating System | FreeDOS |
| Processor / Chipset | |
| CPU | Intel Core 5 (Series 1) 120U |
| Max Turbo Speed | 5 GHz |
| Number of Cores | 10-core |
| Cache | L3 – 12 MB |
| Features | Intel Turbo Boost Technology, 12 Threads |
| Memory | |
| RAM | 8 GB (1 x 8 GB) |
| Technology | DDR4 SDRAM |
| Speed | 3200 MT/s |
| Form Factor | SO-DIMM 260-pin |
| Slots Qty | 2 |
| Empty Slots | 1 |
| Storage | |
| Main Storage | 512 GB SSD PCIe – NVM Express (NVMe) |
| Display | |
| Type | 15.6" |
| Resolution | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Widescreen | Yes |
| Image Brightness | 250 cd/m² |
| Colour Gamut | 45% NTSC |
| Features | Anti-glare, narrow-bezel design |
| Audio & Video | |
| Graphics Processor | Intel Graphics |
| Camera | Yes – HD |
| Video Resolutions | 720p |
| Sound | Dual stereo speakers, dual array microphone |
| Input | |
| Type | Keyboard, touchpad |
| Keyboard Layout | International English |
| Features | Multi-touch touchpad, gesture function, full-size |
| Communications | |
| Wireless | 802.11a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.4 |
| Wireless Controller | Realtek RTL8852BE-VT |
| Network Interface | Gigabit Ethernet |
| Ethernet Controller | Realtek RTL8111HSH-CG |
| Features | Dual stream (2×2) |
| Battery | |
| Technology | 3-cell Lithium Ion |
| Weight | 190 g |
| Capacity | 41 Wh |
| AC Adapter | |
| Output | 45 Watt |
| Connections & Expansion | |
| Interfaces Details | USB-C 3.2 Gen 2 (supports DisplayPort 1.4 Alt Mode) (Power Delivery) 2 x USB 3.2 Gen 1 HDMI Headphone/microphone combo jack LAN (RJ-45) |
| Memory Card Reader | Yes (SD Card) |
| Software | |
| Software Included | HP Support Assistant, HP PC Hardware Diagnostics UEFI, HP Audio Switch, HP Connection Optimizer, HP Privacy Settings, HP Cloud Recovery, ExpressVPN (30 days trial), HP QuickDrop, myHP, McAfee Security (30 days trial), LastPass password manager, HP PC Hardware Diagnostics Windows, Battery Health Manager, Touchpoint Customizer for Consumer |
| Miscellaneous | |
| Colour | Dark ash silver |
| Security | Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip |
| Included Accessories | HP 45W Smart AC Adapter |
| Compliant Standards | Low halogen |
| Localization | Language: English / region: Europe |
| Manufacturer Selling Program | HP Smart Buy |
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions (WxDxH) | 35.8 cm x 24.2 cm x 1.48 cm |
| Weight | 1.74 kg |
| Shipping Dimensions (WxDxH) / Weight | 6.9 cm x 48.3 cm x 30.5 cm |
| Sustainability Information | |
| ENERGY STAR Certified | Yes |
| Product Recycled Content | 2 % – post-consumer recycled plastic |
Свързани продукти
-

LENOVO ThinkBook 16 G9 IRL Intel Core 5 210H 16inch 8GB 512GB SSD NOOS 3Y
-

HP EliteBook X G1a AMD Ryzen AI 7 PRO 360 14i 2.8k 16GB 512GB SSD W11P
-

LENOVO ThinkPad L16 G2 Intel Core Ultra 5 225U 16inch WUXGA 32GB DDR5 1TB SSD M.2 W11P 3Y CCI
-

LENOVO ThinkPad E16 G3 AMD Ryzen 5 230 16inch 32GB 1TB SSD DOS 3Y
