SAMSUNG WA86FX Interactive Board 86inch Android 13 IR Touch
1 898,19 € / 3 712,54 лв.
The Samsung Interactive Display WA86F is a robust commercial display designed for dynamic environments like education and business. With an 86-inch LED-backlit LCD flat panel and 4K UHD resolution, it ensures vibrant image quality and clear visibility from various angles,…
Налични 5
SAMSUNG WA86FX Interactive Board 86inch
| The Samsung Interactive Display WA86F is a robust commercial display designed for dynamic environments like education and business. With an 86-inch LED-backlit LCD flat panel and 4K UHD resolution, it ensures vibrant image quality and clear visibility from various angles, featured by its 178° viewing angle. This display integrates infrared multitouch technology, accommodating up to 40 touchpoints, making it ideal for interactive sessions. Equipped with Open Pluggable Standard (OPS) support, the WA86F promotes versatility and ease of use with multiple connectivity options including USB, HDMI, LAN, and Bluetooth. This display supports web browsing, whiteboard functionality, and screen sharing, making it a tool for collaboration. Operational for up to 12 hours and compliant with multiple standards, it is built for reliability and performance, suitable for any commercial setting. | |
| Product Features | |
|
|
| Specifications | |
| Manufacturer | SAMSUNG |
| Manufacturer Part No | LH86WAFWLGCXEN |
| General | |
| Product Type | LED-backlit LCD flat panel display |
| Power Consumption Operational | 493 Watt |
| Diagonal Class | 86" |
| Commercial Use | Yes – education / business |
| Combined With | Touchscreen (multi touch) |
| Series | WAF Series |
| Platform | Android |
| Operating System | Android OS 14 |
| TV Tuner | No tuner |
| TV Tuner Presence | No |
| Video Interface | HDMI, USB-C |
| HDMI Ports Qty | 2 ports |
| Picture Enhancements | 72% Colour Gamut |
| Dimensions | Without stand |
| Width | 196.18 cm |
| Depth | 8.77 cm |
| Height | 117 cm |
| Weight | 62.5 kg |
| Enclosure Colour | Black |
| Display | |
| LCD Display Technology | IPS |
| Resolution | 3840 x 2160 |
| Display Format | 4K UHD (2160p) |
| Image Aspect Ratio | 16:9 |
| Frame Rate & Enhancement Technology | 60 Hz Refresh Rate |
| LCD Backlight Technology | LED backlight |
| Coating | 25% haze |
| Dynamic Contrast Ratio | 1200:1 |
| Brightness | 400 cd/m² |
| Viewing Angle | 178 degrees |
| Viewing Angle (Vertical) | 178 degrees |
| Touchpoints Qty | 40 |
| Response Time | 8 ms |
| Commercial Features | Open Pluggable Standard (OPS) support |
| Operation Hours / Days | 12 / 7 |
| Features | Infrared multitouch technology |
| Stands & Mounts | |
| Flat Panel Mount Interface | 800 x 600 mm |
| VESA Compatibility | Yes |
| Media Player | |
| USB Port | Yes |
| USB Ports Qty | 5 |
| Configuration | 64 GB |
| Network & Internet Multimedia | |
| Functionality | Whiteboard, WEB browsing |
| Connectivity | Wi-Fi, LAN, Bluetooth |
| LAN Protocol | Ethernet |
| Wi-Fi Protocol | 802.11ac |
| Connect & Share | Screen Share |
| Application Store | Google Play |
| Connections | |
| Connector Type | HDMI input – side LAN – side 2 x USB 2.0 – side Touch – side RS-232C input – side Touch – front HDMI input – front HDMI output – side 2 x USB 3.0 – front USB – front |
| Miscellaneous | |
| Compliant Standards | Google EDLA, EMC, FCC CFR47 Part 15 B, EN 55032:2015 + A11:2020, IEC 62368-1, UL 62368-1, IEC 60950-1, IS 13252, HDCP 2.1 |
| Power | |
| Power Device | Power supply |
| Input Voltage | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Power Consumption Sleep | 0.5 Watt |
| Dimensions & Weight (Shipping) | |
| Width (Shipping) | 209.5 cm |
| Depth (Shipping) | 18.5 cm |
| Height (Shipping) | 126.5 cm |
| Weight (Shipping) | 74.1 kg |
| Environmental Parameters | |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 40 °C |
| Humidity Range Operating | 10 – 80% (non-condensing) |
Свързани продукти
-

SAMSUNG WA65FX Interactive Board 65inch Android 14 IR Touch
-

SAMSUNG Flip Pro Digital Flipboard 75inch 4K IR Touch HDMI USB LAN WiFi WPA2 Ent Blueto Tizen 6.5 SoC 4x10W Landscape 400×400
-

Интерактивен дисплей Sony Bravia FW-55BZ35L
2 423,01 € / 4 739,00 лв. - 3 343,34 € / 6 539,00 лв.Ценови диапазон: 2 423,01 € / 4 739,00 лв. до 3 343,34 € / 6 539,00 лв. Купи Този продукт има няколко варианта. Вариантите могат да бъдат избрани на страницата на продукта. -

Интерактивен дисплей Eiki DT-I98HT
