LENOVO V15 G5 IRL Intel Core i7-13620H 15.6inch FHD 16GB 512GB NOOS 3Y
775,82 € / 1 517,37 лв.
The Lenovo V15 G5 IRL combines powerful performance with a sleek design, making it an option for both work and play. Featuring a 15.6-inch Full HD display, the laptop provides stunning visuals with an anti-glare finish and Low Blue Light…
Налични 5
LENOVO V15 G5 IRL i7-13620H 15.6i 16GB
| The Lenovo V15 G5 IRL combines powerful performance with a sleek design, making it an option for both work and play. Featuring a 15.6-inch Full HD display, the laptop provides stunning visuals with an anti-glare finish and Low Blue Light technology, ensuring a comfortable viewing experience over extended periods. With high-definition audio output and a dual array microphone, communication through video conferencing is clear and effective. | |
| Product Features | |
|
|
| Specifications | |
| Manufacturer | LENOVO |
| Manufacturer Part No | 83HF00GWBM |
| General | |
| Product Type | Notebook |
| Operating System | No operating system |
| Processor / Chipset | |
| CPU | Intel Core i7 (13th Gen) 13620H |
| Max Turbo Speed | 4.9 GHz |
| Number of Cores | 10-core |
| Performance Cores | 6 |
| Efficient Cores | 4 |
| Cache | 24 MB |
| Features | Integrated memory controller |
| Memory | |
| RAM | 16 GB (1 x 16 GB) |
| Max RAM Supported | 32 GB |
| Technology | DDR5 SDRAM |
| Speed | 5200 MT/s |
| Form Factor | SO-DIMM 262-pin |
| Slots Qty | 2 |
| Empty Slots | 0 |
| Storage | |
| Main Storage | 512 GB SSD M.2 2242 PCIe 4.0 x4 – NVM Express (NVMe) |
| Display | |
| Type | 15.6" – IPS |
| Resolution | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Widescreen | Yes |
| Image Aspect Ratio | 16:9 |
| Image Brightness | 300 cd/m² |
| Colour Gamut | 45% NTSC |
| Features | Anti-glare, Low Blue Light technology, 87% screen-to-body ratio |
| Audio & Video | |
| Graphics Processor | Intel UHD Graphics |
| Camera | Yes – 720p |
| Camera Features | Privacy shutter, fixed focus |
| Sound | Stereo speakers, dual array microphone |
| Codec | Senary SN6147 |
| Compliant Standards | High Definition Audio |
| Input | |
| Type | Keyboard, touchpad |
| Keyboard Layout | Bulgarian |
| Numeric Keypad | Yes |
| Features | Buttonless touchpad, precision multi-touch touchpad |
| Communications | |
| Wireless | 802.11a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.2 |
| Network Interface | Gigabit Ethernet |
| Features | Dual stream (2×2) |
| Battery | |
| Technology | Lithium polymer |
| Capacity | 47 Wh |
| AC Adapter | |
| Input | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output | 65 Watt |
| Connections & Expansion | |
| Interfaces Details | 2 x USB 3.2 Gen 1 USB-C 3.2 Gen 1 (supports DisplayPort 1.2 Alt Mode) (Power Delivery) HDMI Headphone/microphone combo jack (mini-phone 3.5 mm) LAN (RJ-45) |
| Miscellaneous | |
| Colour | Business black |
| Case Material | Polycarbonate ABS (bottom), polycarbonate ABS (top) |
| Surface Finish | Texture |
| Security | Discrete Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip |
| Features | MIL-STD-810H tested, Modern Standby |
| Theft/Intrusion Protection | Security lock slot (cable lock sold separately) |
| Security Slot Type | Kensington nano security slot |
| Included Accessories | USB-C power adapter |
| Compliant Standards | RoHS, Energy-Related Products (ErP) Lot 6, Energy-Related Products (ErP) Lot 26, TUV Rheinland Low Blue Light (Software Solution) |
| Localization | Language: English / region: Bulgaria |
| Manufacturer Selling Program | Lenovo TopSeller |
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions (WxDxH) | 35.92 cm x 23.58 cm x 1.83 cm |
| Weight | 1.61 kg |
| Sustainability Information | |
| TCO Certified | – TCO Certified Notebooks 9 |
| Manufacturer Warranty | |
| Service & Support | Base warranty – 2 years – pick-up and return Base warranty – battery – 1 year Extended warranty – 3 years – pick-up and return |
| Bundled Services | 3 Years Lenovo Courier/Carry-in |




